16 maj 2024

Regulamin oraz karta zgłoszeniowa >> DO POBRANIA TUTAJ <<

Uprzejmie informujemy, że z uwagi na sukces zeszłorocznego konkursu „Pasieka Roku 2023" Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej wraz z Beskidzkim Związkiem Pszczelarzy „BARTNIK" w Bielsku-Białej organizuje II Powiatowy Konkurs „Pasieka Roku 2024" pod patronatem Starosty Bielskiego. Finał konkursu planowany jest podczas tegorocznego XXVIII Święta Powiatu Bielskiego w ramach imprezy plenerowej pn. LATO W JASIENICY w dniu 21 lipca 2024 r. Celem konkursu jest edukacja mieszkańców Naszego regionu na temat szerokiego wachlarza korzyści płynących z produktów pszczelich oraz ogromnego znaczenia pszczół dla przyrody i środowiska, ale także wymiana doświadczeń w zakresie funkcjonowania pasiek, wprowadzanie dobrych praktyk i różnorodności roślin miododajnych oraz zwiększenie różnorodności pokarmowej pszczół, by kontynuować podnoszenie jakości i wielkości
produkcji produktów pszczelich na terenie powiatu bielskiego.

Konkurs skierowany jest do wszystkich pszczelarzy z powiatu bielskiego, którzy pragną podzielić się z Nami swoją pasją i ciężką pracą wkładaną każdego dnia w opiekę nad jednymi z najważniejszych dla ludzi owadami. Mogą w nim wziąć udział pszczelarze posiadający pasieki na terenie powiatu w dwóch kategoriach: do 20 rodzin pszczelich oraz powyżej 20 rodzin, ale maksymalnie do 80. 

Informujemy, że zgłoszenia należy przesłać do dnia 29 maja 2024 r. do godz. 12:00 na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą na adres Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej, Wydział Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki, ul. Piastowska 40, 43-300 Bielsko-Biała.

Zachęcam do udziału pszczelarzy posiadających pasieki na terenie gminy Bestwina do udziału w II Powiatowym Konkursie „Pasieka Roku 2024” pod patronatem starosty bielskiego. Jednocześnie w miarę Państwa możliwości, zwracam się z prośbą o pomoc w rozpropagowaniu ww. konkursu wśród pszczelarzy.

-

Szczegóły, regulamin oraz karta zgłoszeniowa >> DO POBRANIA TUTAJ <<